
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.9 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 3115
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07296
Ext.Price$0.07296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07296 | $0.07296 |
| 10 | $0.03648 | $0.36480 |
| 50 | $0.03301 | $1.65050 |
| 100 | $0.02987 | $2.98700 |
| 500 | $0.02703 | $13.51500 |
| 1000 | $0.02446 | $24.46000 |
| 3000 | $0.02213 | $66.39000 |
| 5000 | $0.02003 | $100.15000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
